Jdi na obsah Jdi na menu
 


II. ČÁST - 3. Jídlo

5. 1. 2008

Druhá kapitola

Snape se nenechá vytočit, nalije si zase poslední čaj. Sednu si zpět za stůl a dívám se naštvaně na svůj šálek. Mlčím ale, proč bych mu říkal něco o ubohých těhotných obětech jeho přátel...

 

"Víte aspoň jak dlouho jste těhotný?"

 

V duchu spočítám, že něco přes tři týdny. Hned mu to i řeknu.

 

"Jak něco přes? Chci to přesně, nejlépe na hodinu! Jinak bude v nebezpečí plod... a samozřejmě i vy," sarkasmus, sarkasmus, sarkasmus. Co víc si takhle po ránu přát?

 

"Dobře, bylo to asi o půl deváté večer před třemi týdny a dvěma dny."

 

"To je lepší. Jdu podle toho připravit lektvary. A vy tady ukliďte, nebudu vás živit zbytečně!" Slyším ještě škvírou v kuchyňských dveřích.

 

Což o to, problém s tím nemám. Stejně to "doma" občas dělávám. S mými zkušenostmi a hůlkou je v poledne hotový oběd, uklizená kuchyně a chodba a ještě prostřeno.

 

"Snape, pojď laskavě sem, je oběd!"

 

"Pane Pottere. Ocenil bych, kdybyste mi v domě neječel. Nejste tady doma." S ostrostí slov je ale v přímém rozporu fakt, že Snape si beze všech rozpaků sedl ke stolu. Pak si upravil způsobně ubrousek na klín a teď čeká, než mu nandám jídlo.

 

Nemám chuť rozčilovat se, spíš naopak. Nad jeho chováním se usměji. Ještě vtipnější mi přijde, když se Snape o trochu víc ušklíbne. Bez řečí mu dám na talíř bramborovou kaši, pečené maso a všechno ozdobím cibulkou.

 

Snape ochutná a nezapomene dodat, že má rád solenější. Podám mu solničku a pozoruji ho. Téměř vůbec sůl nepoužil, ale chápu, že mu jeho zvyk nedovolil jen tak jíst.

 

Sám se pustím taky do jídla a naplánuji si úklid na zbytek dne.

 

***

 

Otevřeným oknem přiletěla sova a sedla si na moji novou postel. Už osm dní bydlím u Snapea v podkroví a pomáhám mu s domácím úklidem. Vařím, starám se o oblečení, dělám totéž co jsem dělával s Ginny. Ale tady mě to baví. Oprava, bavilo. Do té doby, než otevřeným oknem přiletěla sova.

 

Znám ji už dlouho, patří Malfoyům. Stejně tak i pečeť a pergamen s vyobrazením Malfoy Manor. Nyní sedím na posteli, v ruce dopis a nemůžu se rozhodnout, jestli ho otevřít nebo rovnou vyhodit.

 

Otevřu.

 

Vážený pane Pottere,

dovolujeme si Vás pozvat na soukromou večeři. Koná se dnes v 18:00.

Manželé Malfoyovi

 

Nejdu tam. Přece... nebylo by moudré tam jít!

 

***

 

Na dopis nemůžu zapomenout celé dopoledne. Snape je jako vždy zavřený v laboratoři a já jsem sám. Přemýšlím, co tím můžou Malfoyovi myslet. Jestli mám nebo nemám jít. Nakonec všechno vyvrcholí tím, že přesolím smetanovou omáčku. S klením ji vyliji a místo ní narychlo udělám plátky masa. Snape tenhle oběd okomentuje nepřekvapivě.

 

"Pottere, co má ten masový hnus znamenat?" Stoupne rozčileně ze židle.

 

"Poprvé se mi nepodařil oběd, tak bych bral trochu ohledů." Snažím se o stejný tón, ale není to vůbec jednoduché.

 

"Čím jsem si tohle vysloužil?" Jedno obočí vyletí vzhůru, Snape si znovu sedne a uchopí příbor.

 

"Přišel mi dopis," přiznávám. Stejně nevím, jak si počít. Rada navíc mi snad neublíží.

 

"Nečekaně. Malfoyovi, že?" Další kousek sousta mizí a způsobně ukápnutá šťáva vytvoří na připraveném ubrousku flek.

 

"Ano. Máte pravdu. Zvou mě na dnešní večeři. Mám tam jít?"

 

"Chcete odpovědi?" Samozřejmě, že chci!

 

"Ano," odpovím jenom a rozhodnu se, že trocha jídla mi taky neuškodí.

 

"V tom případě jít musíte. Nehodlám vám odpovídat já. Půjdu s vámi, potřebuji s Luciusem něco probrat. Ohledně toho lektvaru pro plod."

 

Když vím, že tam nebudu úplně sám, je mi lépe. Zítra udělám k snídani hodně bílé kávy, všiml jsem si, že ji má Snape nejraděj.

 

"Dobře, mám tam být v šest."

 

"Dobře, Pottere, za dvě minuty šest u krbu. Buďte tak laskavý a oblečte se trochu s vkusem. Jestli tedy něco takového můžu chtít zrovna po vás!"

 

"A vy se nezapomeňte vykoupat, máte zase mastné vlasy," vrátím naoko nevraživě. To by tak hrálo, abych mu dal najevo, že budu za jeho přítomnost rád. Nikdy!

 

***

 

Cestování letaxem má asi nepříjemný vliv na dítě. Později se na to musím Snapea zeptat. Zase mě totiž nakoplo a tentokrát opravdu nepříjemně.

 

Proto se při vypadnutí z krbu musím tvářit dost bolestínky. Narcissa mě ihned zvedá a až příliš okatě oprašuje. Přijde mi to opravdu moc... no přinejmenším divné.

Čtvrtá kapitola

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

...

(Kaldora, 18. 4. 2008 22:06)

Moc se mi líbí, jak Harry v podstatě Snapea studuje... a obdivuje :D Hm... Ale čelit Luciusovi a Narcise... se nedivím, že ho Junior kope! Osobně bych utekla a skočila Severusovi do náručí... (třeba to Harry zkusí) ;)

...

(Profesor, 20. 3. 2008 15:06)

Skvělá část. Vážně je to zajímavé.

...

(Lilithka, 7. 1. 2008 8:46)

Bilkis, už to moc zamotávat nebudu :D. Nerada bych, abyste se mi ztratili. Kdyby byly takové, uvažovala bych o nich taky. Ale nedokonalé mudlovské spratky zatím vážně nechci :).

...

(Bilkis, 7. 1. 2008 6:27)

Krásně komplikované!!! Jen se obávám, že za chvíli už nebudu schopna sledovat všechny linie příběhu, ale což, alespoň si to budu číst stále dokola... Já bych chtěla, aby probíhalo takhle každé těhotenství a aby byly všechny děti jako kouzelnické děti dvou mužů, to bych možná uvažovala o tom, že si jednou možná nějaké dítě pořídím... :D Prostě skvělá kapitola!

...

(Lilithka, 6. 1. 2008 12:20)

Silwen, ano, téměř rodinná idylka. No, Malfoy Manor bude rozděleno do několika kapitol, protože tam se toho bude dít opravdu hodně :). O tom, jestli ho mám nechat panikařit, blbnout a tak jsem přemýšlela dlouho. Ale uznej, že aspoň v nějaké povídce ho nemusím mít za úplného trola a může umět aspoň trošku logicky uvažovat. Stejně už s miminkem nic nenadělá.

Memorin, no... co ti na tvoje předpovědi napsat? Budeš si muset počkat, jinak bych se do toho zamotala a to bych nerada :). Na Pottera jsem aplikovala spíš než Severusovu blízkost práci. Sama jsem přišla na to, že když se pracuje (třeba i umývá nádobí), není čas myslet na kraviny. Mě představa kopajícího dítěte docela znechucuje, ale budiž :D.

Frox, jsem ráda, že sis toho všimla. Proto je to také rozdělené, že :). Na Severusovo tajemství se dostane asi až... ve třetí části. Ještě si nejsem úplně jistá, ale pravděpodobně si počkáš.

Wigy, jj, změnila jsem trochu pozadí povídky. Mám fakt radost, že jste si toho všimly.

maure, miluji Severuse, co dodat, že :))

:))

(maure, 6. 1. 2008 2:24)

že bude mít něco se Sevíkem... Aspoň něco malýho, malinkatýho...

=oD

(Wigy, 5. 1. 2008 22:59)

Krásný! A přijde mi to, nebo se vážně změnil styl, prostředí, já nevím, ale přijde mi, že je něco jinak(ale né špatně!!!) =O)
a copak nám Malfoyovic rodinka asi kuje za pikle?=oD

...

(Frox, 5. 1. 2008 22:00)

Začínám si pomalu zvykat na tebou nastolenou atmosféru, která je u téhle druhé části značně odlišná:-)
Dosti kritiky. Opravdu bych ráda věděla, co mají ti kluzcí Malfoyové za lubem;-) Nebude to mít souvislost se Severusovým tajemstvím? Zcela jistě nějaké má, když tak podrobně ví o mužském těhotenství.

...

(Memorin., 5. 1. 2008 21:35)

Rozesmála jsem se nad popisováním Harryho sexuálního žívota… nezeptá se Severus, jak dlouho jim to trvalo? Divím se, že nezašel do podrobností… :-D lektvar by měl lepší účinnost.
Aha, pro pana Pottera je profesorova blízkost popostrkující. Co se stalo?
:-eh? Co se to? Ty příběh tedy komplikuješ… Harry nebuď zbabělec… Předvídám: Chceme vaše dítě peněžitě zabezpečit X Bez řečí půjdete na potrat! Nebudeš kazit naši pověst tvými roztouženými pudy.
Docela bych chtěla vědět, co si myslí Narcissa…
Souhlasím se Silwen, i celé okolí…
Líbí se mi představa dítěte kopající Harryho :-D
Jsem nadržená na novou kapitolu!

P.S:

(Silwen, 5. 1. 2008 21:17)

Proč se mi jen Harry zdá tak rezignovaný? copak nemá chuť panikařit a dělat unáhlená rozhodnutí. Vždyť je sakra těhotnej. Copak tohle se chlapům normálně stává? :0D Očekávala bych trochu nestandartní chování, když si to naplno uvědomil.

...

(Silwen, 5. 1. 2008 21:13)

Celou dobu jsem se usmívala.. Harry a Severus. Téměř rodinná idylka.
A pak... pak ji rozboří Malfoyové. Jsem dost natěšená na to, co se bude na M. Manor dít. :0)