Jdi na obsah Jdi na menu
 


II. ČÁST - 6. Pochopení políbení

29. 1. 2008

Pátá kapitola

Začnu vnímat nepříjemné klepání kapek na okno. Prší.

 

Mlčím, protože nemám co říct na tak bezostyšné napadení své inteligence. Samozřejmě, jsem zvyklý odolávat Snapeovi, ale najednou přestávám mít chuť bojovat. Rozřešení všech hloupostí je nadosah a hádka mi přijde bezvýznamná.

 

Vypadá to, že ani nikdo nečekal co řeknu. Lucius uchopí sklenici s nažloutlou tekutinou a napije se.

 

"Harry, jistě jsi si všiml, že mezi oběti války se počítá i můj syn." Na to můžu kývnout, něco takového se nedalo přehlédnout. Nebo spíš přeslechnout Hermionin křik.

Zvuk kapek dopadajících na parapet je mi nepříjemný.

"V tu chvíli jsem se dostal do svízelné situace. Narcissa ti osobitým způsobem vysvětlila, co se stalo." Vzhlédnu Malfoyovi do očí. Něco mi tady nesedí.

 

"Svěřil jsem se Severusovi a on měl řešení. Víš, dokonce i já jsem o mužském těhotenství do té doby slyšel jen málo. Ale Severus měl na všechno odpověď a receptury, zdálo se, že se nic nemůže pokazit. Ale ani on není bůh."

 

Do řeči mu skočí Snape.

 

"Luciusi, jsi trapný! Vyprávíš mu to jak pohádku na pokračování!"

 

"A jak to mám jako takovému dítěti vysvětlit?" Dítěti? Ne, tady někomu vážně chybí provitamin IQ.

 

"Není to dítě, už si to konečně uvědom. Nosí tvého potomka a zaslouží si, abys s ním jednal narovinu."

 

Jsem zmatený, kdo tady koho hájí, opravdu slyším dobře? Sedím a zírám z jednoho na druhého, když mě plod kopne. Je to nepříjemné a usyknu bolestí.

 

"Děje se něco, Pottere?" Všimne si mě Snape. Lucius vypadá na hranici svého sebeovládání.

 

"Jenom mě zase koplo, nechápu, jak to může tolik bolet."

 

"Pro dnešek necháme řečí. Snězte vajíčka a běžte si lehnout."

 

Snažím se protestovat, ale nemá to cenu. Oba muži vyjdou z pokoje a za chvilku slyším zvuky letaxového přesunu. Zpátky se vrátí jen Snape.

 

"Už jste to snědl?" zavrčí zbytečně. Je přece vidět, že ani dvě sousta.

 

"Tak jezte. Až to sníte, budu vám muset všechno vysvětlit já. Evidentně jsem měl o Luciusovi moc velké mínění."

 

Díky ohřívacímu kouzlu polykám žlutou míchanou hmotu docela s chutí. Jíst  v přítomnosti Snapea sice občas vyžaduje potlačování nausei, ale dnes je všechno v pořádku.

 

Za chvilku mám snědeno a ještě nevychované nutkání vylízat talíř.

 

"Byly moc dobré, Snape." Snažím se zalichotit, abych se dozvěděl co nejvíc. No a vlastně to není ani lež.

 

"Koukám, že vydírání na vás platí. Jak nebelvírské."

 

"Zato vy jste pravý zmijozel, slíbit mi něco a pak se vytáčet..." Vysloužím si další zamračený pohled. Ale co nadělám, stává se.

 

"Seďte a mlčte! Po Dracově smrti se Malfoyovi pokoušeli mít dítě trochu liknavě. Chápejte, oba měli díky předchozím létům milence a nechtělo se jim vzdát se jich. Než se tomu začali věnovat, bylo pozdě. Narcissa onemocněla nějakou mudlovskou chorobou a musela jít na operaci. Když ztratili možnost mít dítě, všichni příbuzní se na ně doslova sesypali. Protože dědictví už nebylo v přímé linii, ale všechno záleželo a vlastně ještě dneska záleží na závěti. Někdy v té době začala Narcissa bláznit a zbylo z ní to, co jste viděl dnes.

 

Trochu teď odbočím. Před několika lety mě poslal Voldemort do afrických kolonií, abych mu přinesl vzácné přísady do lektvarů. Cesta byla úspěšná, lektvary z nich dokonalé zvlášť konzistencí. Nechápu čím to bylo, protože stejná rostlina tady má o víc než polovinu méně magického potenciálu.

 

Samozřejmě jsem se snažil, aby to Voldemort nepoznal. Byliny se staly důležité pro Řád. A ukázalo se, že i pro Malfoyovi. Když se mi Lucius svěřil, okamžitě mě napadlo řešení. Jediný problém je, že jsem teorii mužského těhotenství studoval už dávno. Byl jsem ještě dítě. Teď  jsem nenašel ani osobní poznámky, prostě nic, co by mi pomohlo.

 

Snažím se vzpomenout si, ale už čtyřikrát to nevyšlo. Narcissa to nemůže pochopit a jak se před pár týdny ukázalo, ani Lucius nechtěl čekat než dokončím poslední testy."

 

"Co tím myslíte? Že budu pokusná myš?" I přesto, že začínám chápat pohnutky jejich chování, pořád nevím proč zrovna já!

 

"Ne, musel jsem uspíšit výzkum na úkor ostatního. Zítra bude vše hotové a pozítří vám můžu vyjmout plod."

 

"Kdy jste se chystal mi říct, že to bude tak brzy?"

 

"Pottere, kdybyste mě dobře poslouchal, dávno by vám to došlo. Nebo spíš jste měl včera poslouchat můj a Luciusův rozhovor."

 

"Nevysvětlil jste mi všechno. Proč já?!" Z přemíry informací mě začíná bolet hlava. Dostávám vztek na všechno okolo, touha ničit mi přijde stejně intenzivní, jako chuť zbavit se posledních několika měsíců života.

 

Vím, že obojí by mělo neodvratitelné následky. Stejně jako tolikrát předtím se snažím ovládat.

 

"Nevím, proč zrovna vy, Pottere. Copak jste nepochopil, že já jsem o tom ani nevěděl? Došlo mi to až díky příznakům. A tomu, že se jednou Lucius zmínil o vaší kladné odpovědi. Uvědomte si, že možná ani on to neplánoval. Ale svou hloupostí a touhou po... ani nechápu po čem, jste zničil život nejen sobě, ale i mě. Snáším vaši přítomnost, řeším za vás problémy. Znovu. Nemyslete si, že mě to baví." Snape téměř křičí. Připadám si jako malý hloupý prvňák na první hodině lektvarů. Ne, tohle je asi ještě horší. Protože si uvědomuji, že jsem na něm  d o o p r a v d y  závislý.

 

Nemám okolo sebe Ginny, děti po kterých se mi stýská, oblíbené křeslo a svoji měkkou postel, vždycky vonící herbalovým mýdlem. Chybí mi stereotyp a to, že už nikdy si nebudu připadat čistý. Ale Snape má přesto pravdu. Chtěl jsem to. Pošpinit se. Jen jsem nevěděl...

 

"Proč se tedy v osnovách neučí o mužském těhotenství? Ani Hermiona o něm neví!"

 

"A co neví Grangerová neexistuje? Jste vážně pitomec! Už jsem vysvětloval, že bez použití speciálních bylinek to prostě nefunguje." Zvedne se ze židle a mezi dveřmi pronese něco o tom, že nemá cenu něco mi vysvětlovat.

 

Cítím slzu. Slabost svedu na těhotenství a odejdu zpátky do své ložnice. Nemám zapotřebí hádat se a navíc si potřebuji urovnat myšlenky. A smířit se s faktem, že pozítří přijdu o zvláštní pocit plnosti okolo pupíku.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

...

(Profesor, 20. 3. 2008 15:18)

Opravdu zajímavý vývoj situace, i když ne překvapivý, drsnější, ale docela mě to baví.

Takže...

(Memorin, 1. 2. 2008 19:34)

Hm, a já před sebou vidím Luciuv lehký, mírně nepříjemný úsměv… a Severuse, jak se k němu nenápadně přidává…
Chudáček Harry…
Jen do něj! Lil, pořádně mu ubliž… Už nikdy hodný chlapeček… Naučí ho to!
Formulace je špatná… co neví Severus neexistuje, tak!
Jinak nemá, co dodat :-D že bych k tobě někdy měla?
Super a silně jsi mne navnadila na třetí část.

Nauseu jsem věděla. Svatá zdravověda!

Moc se těším na Tacitus i Siriuse a Remuse!

A bakalářka? Hm, od Bryg taky nějakou mám (spíš esej), tak snad z ní něco přidáš i na své stránky. Dlouho už z ikonografie a paleografii a nepřibylo.
Jinak ať se zdaří! Držím palce, pěkně pevně… a docela i bolí…

...

(Lilithka, 31. 1. 2008 16:23)

Ráda se s tebou o to podělím, Silwen :D.

Opisy panovnických majestát, patentů, privilegií, potvrzení a instrukcí vrchnosti města Telč. Takže se snad pořádně vyřádním na paleografii i diplomatice. Nemusím snad dodávat, jak jsem nadšená. Jediné co mi zatím chybí je profesor, který by mi téma uznal a vzal mě pod svoje křídla. Protože teď na fakultě skoro vůbec nejsou, maily nečtou a vůbec jim nezáleží na tom, jestli stíháme, je to docela problém. Na druhou stranu se o tohle téma nenechám jen tak připravit.

Mám tam dokonce jeden opis listiny Václava IV. s pečetí a ještě patent Marie Terezie, taky má pečeť. Lepší téma jsem si nemohla najít (a taky to dala hledání, kdybych neměla kamarádku z Telče, asi bych musela bakalářky odložit)

...

(Silwen, 31. 1. 2008 14:15)

A mohla bych se zeptat, na co budeš dělat bakalářku? Docela by mě to zajímalo. O:0)

Potter je tút...cenzored

(Blanch, 31. 1. 2008 1:34)

Jo, pro mě taky, ale já jsem nechtěla být vulgární, já toho smrada brejlatého nemám v lásce :))

...

(Lilithka, 30. 1. 2008 22:55)

Bude to jen pár dní, než mi ho schválí nějaký profesor (čti než někoho donutím schválit ho). Protože u nás je to s ním trochu složité :D. Každopádně díky za zájem.

...

(Frox, 30. 1. 2008 22:49)

Další odmlka? Bakalářská práce je snad dostatečná omluva, i když se mi chce vykřiknout: Nic kromě smrti či bezvědomí, není omluvou! :-)

Ehm... jen tak mimochodem, já se považuji za milovníka Harryho:D Ovšem jen ve své hlavě. V povídkách se snadno přizpůsobuji představě autora.

Snad ti bakalářské téma dopadne dobře! Hodně štěstí!

...

(Lilithka, 30. 1. 2008 21:35)

Silwen, občas uvažuji, že kdyby ke mně nějak zabloudil milovník Harryho, asi mě zabije... Díky za upozornění, koncovka -ovi bude moje smrt :).

Bilkis, dobře, zítra ;).

Blanch, nevím, jestli čteš Rok jako žádný jiný, ale já se k tomu dostala. Od té doby je pro mě oslovení "pitomečku" pro Pottera moc mírné :D.

Frox... nevím, co všechno si můžu dovolit ti napsat, prostě jsi mě zase uzemnila. Protože jestli opravdu cítíš aspoň náznak toho, co píšeš, pak povídka zatím vyjadřuje záměr. A to by mi udělalo neskutečnou radost :). Děkuji!

Poslední Třetí část bych ráda napsala najednou, aby měla stejnavou atmosféru, proto doufám, že omluvíte krátké přerušení (jj, zase :) ). Musím teď vyřešit bakalářské téma a to nebude záležitost pár dnů. Doufám, že zatím konečně něco napíšu k SR a mám i kousek Tacita, tak uvidím.

...

(Silwen, 30. 1. 2008 17:49)

Bilkis, takže ty se taky nakonec zapojíš do memoriálu? To je super.. :0)

...

(Frox, 30. 1. 2008 17:48)

Další skvělá kapitola, další skvělé papání pro mou temnější stránku;-) Proč mě reakce Severuse tak zvláštně matou? Na jednu stranu Harryho zastává, na druhou stranu je podrážděný, na třetí stranu cítím podivný smutek, bezmoc - ani nevím, jak to vyjádřit. Jeho pozici v téhle povídce jsi ještě úplně neosvětlila. V Potterovi mám už jasno, v Luciusovi jasněji, ale Snape mi přijde vnitřně nedořešený...

Nezklameš nikdy

(Blanch, 30. 1. 2008 17:01)

Ty mě zklamat nemůžeš, to se ti ještě nikdy nepovedlo. Já se na tuhle tvou povídku chystala už od začátku, ale pořád jsem neměla moc času, ale včera jsem to už nevydržela..tedy dnes :)
Jen do Pottera, zaslouží si to...pitomec..s prominutím :)

...

(Bilkis, 30. 1. 2008 14:23)

Pokusím se zítra, Lil, jen musím dopsat povídku do memoriálu Oscara Wildea, ale zítra bych měla mít něco k aktualizaci...

...

(Silwen, 30. 1. 2008 10:04)

Harry, ty jsi tak nedůvtipný, slepý a hloupý. Najednou je ti toho líto? Chybí ti rodina? Tomu říkám pokrytectví!
Jen mu to dej hezky sežrat, Lil. Zaslouží si to a to i přesto, že je obětí.
Jenom jedna věc - občas ti ulítává rod. Třeba když Harry chválí Snapeovi (ta) vajíčka - byla moc dobrá.. ;0) Ale to je zanedbatelná chyba.

...

(Lilithka, 30. 1. 2008 8:05)

Blanch... na takovéhle komentáře se mi špatně odpovídá. :) Moc ti děkuji za chválu i za to, že sis našla čas a četla. Koukám, že v docela ranní hodinu :D. Doufám, že pokračování nezklame, protože tím trochu všechno převrátím na hlavu, ale když to já tak ráda... :)

Nausea - tedy pro ostatní, je to nutkání zvracet. Vlastně ani nevím, proč jsem to slovo použila, prostě tak nějak automaticky. Příště si dám pozor :).

Blanch, koukám, že sis prožila svoje :D.

Bilkis, děkuji! Kdy budeš aktualizovat ty?

...

(Bilkis, 30. 1. 2008 5:57)

Skvělá kapitola... Slovo nausei jsem si sice taky musela najít, ale nevadí, aspoň se díky tobě vzdělám! :)

nausei

(Blanch, 30. 1. 2008 2:07)

P.S. já nausei..lépe řečeno nausea/nauzea znám díky lékařským zprávám, které jsem měla z nemocnice, kde se to často opakovalo, když jsem měla slepák nebo otřez mozku, podezření na salmonelózu a podobně... jinak bych ale taky netušila, co to je :)

Grandiózní, to je tvé druhé jméno.

(Blanch, 30. 1. 2008 2:03)

Tak jsem to přečetla vše na jeden htl a tedy..páni..takový námět jsem ještě neviděla..tak originální a navíc doplněný tolika zajímavými bonusy se slovy pohlazení.
Povídka je krutá a svým způsobem hrozně krásná. To, co Potterovi nedošlo, mi už před pár kapitolami došlo a v tu chvíli mi došlo, proč byl Lucius tak zdrženlivý a neosobní a pořád spěchal..a jakožto ho osobně zbožňuju, tady ho skoro až nenávidím...vidíš, jak dokážeš působit? :)))
Je to úžasný námět a zároveň barbarský :)) Taková krásná bolest na duši...tohle umíš jako jedna z mála ty, takto zapůsobit ..vrazit osten do srdce a až to skončí, bude to, jako bys mi ho vytáhla a srdce bude bolet ještě víc, určitě..takové tv konce bývají :)) Ale jsou melancholické..smutné a dobré zároveň..ani to správné slovo pro to neexistuje.
Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat.

...

(Lilithka, 29. 1. 2008 20:55)

Moc díky, Severino. Taky blahořečím googlu, docela dost často :D.

Někde v komentářích jsem četla, že si myslíš, že je hodně Mpreg. Myslím u Amazonky? Naprosto s tebou souhlasím, taky mě to docela překvapilo :).

...-...---.------....-.--.-....

(Severina, 29. 1. 2008 19:48)

Krásná kapitola... i když se musím přiznat, že jsem si musela najít to slovo nausei (třikrát sláva googlu!)....a díky tobě si dokonce rozšířím slovní zásobu :))

...

(Lilithka, 29. 1. 2008 17:48)

Omlouvám se za špatné zformátování posledního odstavce, snažím se to upravit, ale nikde nemůžu najít chybu.

 

Portrét