Jdi na obsah Jdi na menu
 


III. ČÁST - 2. Plod modrého lektvaru

8. 2. 2008

První kapitola

Sova s odpovědí přišla za pár hodin. Lektvar získal požadovanou namodralou barvu a dítě se ve velkém křišťálovém kotlíku hýbe častěji než dříve. Severus si uvědomí, že tady bude muset nechat Harryho samotného asi tři dny. Než si bude moct být jistý, že je všechno v pořádku. Opatrně odstraní z nohy sovy ještě malou úzkou skleničku s výluhem z pelyňku.

 

"Harry, budu muset uvařit lektvar."

 

"Proč, Severusi? Víš že nechci, abys pracoval..."

 

"Nebuď takový, tenhle bude pro tebe. A mohl by sis něco obléct. Vidím tě buď nahého nebo v županu. Vypadá to, že normální oblečení ani nemáš." Severus schválně změní téma.

 

"Nemám potřebu chodit před svou láskou oblečený do pěti vrstev oblečení jako ty!"

 

"Láskou?" Po desetiletí vytvářené návyky se těžko překonávají.

 

"Jsi zlý!"

 

"Nic lepšího tě nenapadá?" Severus se snaží Harryho vytočit. Protože takový Potter vždycky odejde do ložnice a Snape má chvíli jen pro sebe. Právě to teď potřebuje. Vždyť všechno dělá pro jejich vztah, takže trochu vzteku snese.

 

Když za Harrym klapnou dveře, Severus se usměje. Harry je prostě předvídatelný nebelvír.

 

 Z kapsy pláště vytáhne skleničku s výluhem a nalije ji do malého kotlíku. Zapálí oheň a než získá výluh správnou teplotu, rozdrtí kořen Asfodelu. Přesně ví, kolik ho má přidat, aby spánek trval 72 hodin. Vždyť je mistr lektvarů.

 

***

 

Severus v náručí odnese Harryho do společné postele a pečlivě ho zakryje. Okolo něj umístí řadu očišťovacích, obranných a dalších kouzel, aby se mu spalo co nejlépe. Nyní se musí přemístit za Luciusem a Narcissou. Což vlastně není problém, musí dojít jen dvacet metrů od chaty. Posledním pohledem se ujistí, že je vše v pořádku.

 

Přemístí se k bráně Malfoy Manor a pošle svého patrona - zářícího rysa - směrem k sídlu. Čeká několik vteřin, než se vedle něj přemístí skřítek a pozve ho dál.

 

"Dobrý den, Narcisso, jak se máš?" Její tvář je zrůžovělá, ale pod očima má kruhy a vlasy si už určitě nečesala několik dní. Přesto září.

 

"Skvěle, Severusi. Děkuji, žes tak rychle přišel. Kdy budu moct mít dítě v náručí?"

 

"Až si vezmeš lektvar na uklidnění a trochu se vyspíš, Ciss. Uvědom si, že to maličké na tobě bude závislé. Nesmíš zapomínat spát a brát lektvary. Nemělo by tě pak rádo." S trochou uspokojení Severus pozoruje červenající se Narcissu. Z jeho hlediska je hezké, že ho v Luciusově posteli nahradí hračka. Kdysi inteligentní dáma, která je závislá na podpůrných prostředcích. Jinak by zešílela a musela k Mungovi.

 

Severus dojde téměř ke dveřím laboratoře, když z nich vyjde Lucius. Muži se políbí a obejmou, je zřejmé, že Narcissa při tom uhýbá očima. Pozoruje raděj tmavé tapety stěny, které může vídat desítky let.

 

"Přišel jsi, to je dobře. Lektvar má tmavší modrou barvu. Jak jsi se zbavil svého mazlíčka?" Lucius si musí rýpnout.

 

"Proč se ptáš, výluh jsi mi přece poslal ty."

"Myslel jsem, že mu Doušek živé smrti nedáš. Že se toho budeš příliš bát."

 

Severus se odtáhne a bez řečí otevře dveře. Je rozčilený ze slov Malfoye, protože si myslel, že se oba znají dost dobře. Vždyť spolu strávili tolik let nejen jako přátelé, ale i milenci. Věřil tomu, že blonďák zná jeho schopnosti. Mýlil se. Další důvod k tomu být spokojený s téměř dokonalým odchodem ze světa.

 

Lucius se uchechtne, přese všechno mu je Severusův zájem o Pottera pořád záhadou. Jak mohl někdo tak inteligentní toužit po mladém idiotovi. Navíc, když mohl pořád, třebaže tajně, mít jeho.

 

Nakonec Malfoy vstoupí do místnosti za svou manželkou a Severusem. Od vlasů se mu, hned jak zavře dveře, začnou odrážet odlesky lektvaru v barvě safíru.

 

"Myslím, že ještě deset hodin a plod vyjmu. Běž se Narcisso vyspat, ano? Neboj, bez tebe nezačnu," dodá už trochu příkře, když Cissa nechce odejít.

 

Nakonec se nechá přemluvit a v místnosti s dítětem zůstanou jen ti dva. Oba chvíli mlčí a zírají na dítě ve speciálním kotlíku. Bude to chlapec, stejně jako vždy ze spojení dvou mužů.

 

"Všechno zatím vychází, Severusi. Není to zvláštní?"

 

"Měl bys být rád. Nebo mám něco zkazit? Stačí říct." Odsekne oslovený. Je šťastný, že konečně začal proces uchování plodu vycházet. Nikdy se nedostal tak daleko, jako nyní. Předpokládal, že za to může výrazná magie Harryho. Taky jen proto dal Malfoyovi svolení svést svého mazlíčka.

 

Aby měl od Malfoyových pokoj a zároveň odloučil Pottera od Ginny a rodiny.

 

Další chvíle ticha.

 

"Po Potterovi se začínají všichni shánět. Nesmíš zapomínat, že je slavný. Média dělají jako by se ztratil Vítězný pohár Turnaje tří kouzelníků."

 

"To mají smůlu."

 

"Weasleyová veřejně prohlásila, že ho chce přese všechno zpátky."

 

"Počkat, takže se už ví, že byl Harry těhotný?"

 

"Ne, to nikdo neprořekl. Asi se za to všichni co to ví, stydí."

 

"To by možná dávalo smysl."

 

"Severusi, nechceš si dát drink?"

 

"Na vyjmutí plodu musím být střízlivý."

 

"Tak aspoň čaj, nenech se přemlouvat. Přece tady nechceš deset hodin jen stát."

 

"Lhal jsem jí, nechci, aby mi do toho mluvila. Vyjímat budeme asi za půl hodiny."

 

Lucius mlčí. Přece jen je Narcissa jeho manželka, a i když trochu zešílela, mohl by se o ní Severus zmiňovat aspoň trochu s úctou.

Mezitím se do těla daleko v chatě pouští suchý krutý chlad.

Třetí kapitola

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

...

(Kaldora, 18. 4. 2008 23:21)

Parafráze Duny..."Vidím plány v plánech jiných plánů..."
Náhle nevím, jestli mám věřit Luciusovi nebo Sevrusovi... kdo z nich má lepší plán? Budeš jistě bojovat za S a já nejspíš budu souhlasit... ale co víš o vlastních postavách? Lucius je had, co v chladu vyčkává... už jsem říkala, že mám ráda hady? (z povzdálí :D)

...

(Memorin., 15. 2. 2008 0:25)

Jeden podstatný rozdíl tu je... Ona Lilith, určitě neumí psát tak skvěle jako ty.
A za to stojí být originální, ne?

...

(Lilithka, 12. 2. 2008 18:34)

Bilkis, jsem ráda, že jsem tě zbytečně nemátla :). No, ještě si nejsem úplně jistá, co komu vyjde, pořád mám problém přesně definovat to, co chci. Aby to bylo každému úplně jasné.

Blanch, jedna osoba mi řekla, že vlastně nemám slash SS/HP, musela jsem to napravit :D. On je Harry vybraný kvůli svojí magii, Severusovi se hodil do plánu. Zabil dvě mouchy jednou ranou - slib Malfoyům a ještě Ginny. Odpověď na otázku, jak to Severus zařídil, bude v další kapitole. Jak jsem už psala, je těžké to dotáhnout, ale aspoň mám co mazat a o čem přemýšlet. Nikdy mi konec nedal tak zabrat, jako tady :).

Silwen, Severuse nikdy nepodceňovat! Zvlášť u mě, že :D. Cissu jako postavu jsem měla hodně ráda, do té doby, než jsem si přečetla sedmičku. Nějak mi tam k profilu postavy vytvořenému v ostatních kapitolách nesedla. Rowlingová mě s ní trochu zklamala. No a že právě ona... vždycky to musí někdo odnést a ona bude mít dítě. Splní se jí přece její sen ;).

Frox, troufnu si napsat, že ještě pár vysvětlení to potřebuje :D. Jen doufám, že na nic nakonec nezapomenu. A neboj, ne odbudu ho.

Mem, moje milá Mem... jedinečnost. Co to je? Před několika dny mi k obrázku Luciuse napsala komentář nějaká Lilith. To jsem ale jedinečná, že :D. No a já mazlíčky velice ráda. Takové ty chtěné, nevnucené a hlavně poddajné! :)

Všem Vám moc děkuji za krásné komentáře a doufám, že se mi nakonec podaří všechno patřičně rozuzlit. Až tohle dopíšu, mám v hlavě další povídku (ale ta bude kratší) a taky mám promyšlené SR. Tedy jen na pár kapitolek... Bez Vás by psaní nemělo cenu, vážně díky!

...

(Memorin, 10. 2. 2008 18:29)

Po dlouhé době jsem se vrátila a celá natěšená na další kapitolu si zas a zas dokazuji, že tvoje psaní je jedinečné. Už z důvodu neotřelosti a překvapujících rozuzlení. Abych pravdu řekla, nepřemýšlela jsem nad dopadem jejich chováýní a nechala to na tvé kouzlení se slovy :-)
Příjemně jsem dojela na další.
Jen se mi obličej kroutí nad mazlíčkem, snad se ještě něco stane :-D

...

(Frox, 9. 2. 2008 16:42)

Božsky ďábelské! Frox je ukojená odpověďmi na otázky, které jí vířily hlavou a teď ji zajímá, jak to bude s dítětem. Pevně doufá, že autorka nehodlá jeho osud nijak odbýt... Tahle dějová linie se mi moc líbí!

...

(Silwen, 9. 2. 2008 14:30)

To je síla... Jemně jsi poodkryla některé věci, které by mě samotnou v životě nenapadly. Přesně jak píše Blanch - ohromilo mě, že za vším stojí Severus (na druhou stranu tohoto muže není radno podceňovat).
Opět jsem litovala Narcissu. Její zlomenou mysl a bolest.
všichni ostatní v povídce si nějak zasloužili trpět za své chyby, ale proč Cissa? Chudinka.

Skvělé

(Blanch, 9. 2. 2008 1:41)

Tohle je prostě úžasná povídka a každé její pokračování mi něčím vyrazí dech. Ačkoliv jsem očekávala, že Harry skončí se Severusem(spíš jsem si to vyloženě přála a doufala jsem), ale neočekávala sjem, že to všechno byl tah Severuse, jak Harryho získat. Myslela jsem, že to vymysleli Malfoyovci a vybrali si Pottera právě pro jeho magii..ale Severus..páni, to je zmijozelské :), tím si mě vážně dostala. Nečekané :))
A abych pochopila, Severus mu nějak pozměnil vzpomínky a zařídil to, aby si Harry nevzpomínal na dítě?
Na jednu stranu si říkám, že dobře mu tak, ale na druhou je mi to líto, že byl tak o něj olupen :)
Ale taky si říkám, že na to Potter nějak přijde a že se to nějak proflákne a že Severus na to nějak doplatí..doufám, že ne, brouček...
Každopádně čekám nějaký melancholický konec, který mě zase dostane :)
Ale jinak souhlasím s Bilkis, ačkoliv Pottera nemám ráda, je mi ho líto, že z něj dělají takového idiota :) a že jim to všecm jen tak prochází :)

...

(Bilkis, 8. 2. 2008 12:30)

Tak jsem to odhadla dobře... :) Perfektní, jako vždy! Ale mám takový pocit, že by tohle Severusovi prostě nemělo vyjít! Já jsem asi moc přímá, takže ne, že bych mu to nepřála, ale myslím, že si to Harry nezaslouží. Myslím to oblbování, to ostatní jo... :)