Jdi na obsah Jdi na menu
 


III. ČÁST - 3. Chlapec s blonďatým chmýřím na hlavě

12. 2. 2008

Druhá kapitola

Vyjmutí plodu stálo Severuse téměř všechnu magii, kterou si cílevědomě několik dní střádal. Nakonec vložil chlapečka do náručí Luciuse a z posledních sil odešel do společenského salónku jen kousek odsud. Vyndal z pláště posilňovací lektvar a ještě si pro jistotu lokl toho proti zvracení. Až sem slyšel pláč novorozeněte. Pisklavý hlásek nového života. Nebyl patetický, cítil jen uspokojení.

 

Jeho plán vyšel. Harry je jen jeho, sám může odejít z práce a věnovat se výzkumu. Malfoyovi budou spokojení a z vděčnosti jim zaplatí bohatý život. Tak zní kouzelnická přísaha, kterou stvrdili před několika lety. Před začátkem výzkumu embryonálního vývoje v mužském těle.

 

Jistě, byl to výzkum plný omylů, úmrtí a chybějících podkladů, ale nakonec vše vyšlo. Severusovi ani nevadí, že se svým výzkumem nemůže vyjít na veřejnost, hlavně, že bude mít konečně klid.

 

Když okolo něj projde Lucius se synem v náručí, tvářící se šťastně a hladící malé blonďaté chmýří na jeho hlavě, pocítí naplno vyčerpání. Dojde po schodech do svého pokoje, udržovaného po léta díky jeho vztahu s pánem domu. Lehne do měkkých peřin s labutím peřím a ani mu nevadí slunce, proudící velkým oknem dovnitř.

 

***

 

Když se Severus vzbudí, sejde do jídelny. Má hlad a skřítci moc dobře vědí, že ho mají také poslouchat. Přeležené oblečení si upravil jen ledabyle, ale nevadí mu to. Dneškem mu začíná nový život.

 

V jídelně sedí spokojená rodina, Narcissa drží dítě a vpíjí se do jeho oček svýma. Lucius vedle nich se marně pokouší setřít úsměv, když příchozího vidí.

 

"Dobrou chuť, s dovolením se připojím," Severus se snaží být příjemný a milý, nechce se mu zbytečně kazit atmosféru.

 

"Dobrou, Severusi. Dej si co chceš," Lucius velkoryse mávne k přeplněným mísám s pokrmy. Jeden z nich leží i před Narcissou a je po malých lžičkách dopravován do růžových úst budoucího dědice Malfoyů.

 

Snape si nabere jídlo a sedne na jednu z volných židlí zády k oknům. Nemá rád, když mu slunce svítí do očí.

 

"Jak dlouho se zdržíš, Severusi?" zeptá se po chvíli ticha Lucius.

 

"Počítal jsem se třemi dny, ale možná odjedu už zítra."

 

"Je dítě naprosto v pořádku?" tuhle otázku od Narcissy čekal už dříve.

 

"Bude teď pár dnů náchylné k nemocem, udržujte ho v teple. A ještě udělám několik lektvarů na udržení imunity."

 

"Můžu ti nějak pomoct?"

 

"To bych ti radil, Luciusi, nebudu ti je dělat pořád."

 

"Tvrdil jsi, že dítě bude zdravé."

 

"Bude, s mými recepturami ano a ani bez nich by neumřelo. Jen mu pomůžou snést magický potenciál. Uvědomte si, že bude vysoký."

 

"Ano, o tom jsme se už bavili, ale tvrdil jsi, že jinak bude v pořádku. Normální."

 

"Bude normální. Nebo si myslíš, že ne? Jen proto, že bude jeden z nejmocnějších kouzelníků dějin?"

 

"Tak to nemyslíme!" okřikne manžela Narcissa a nenechá ho promluvit.

 

"Naše dítě bude výjimečné. Ocenila bych, kdybys šel udělat lektvary a odešel, Severusi. Uvědom si, že mi tvoje přítomnost připomíná nepříjemnou minulost." S tím se Cissa zvedne a s potomkem v náručí odejde.

 

"To ani nebudu kmotr?" ušklíbne se Snape nepříjemně a ucítí na tváři dřívější masku. Nepříjemný chlad ji pronásleduje.

 

"Severusi, pochop ji." Lucius se přisune na židli vedle Snapea a obejme ho. Políbí.

 

"Pořád tě mám rád, ale ona a syn jsou moje budoucnost. Moje a mého rodu. Určitě to chápeš, uvědom si, že ty máš zase Pottera. A veškeré vybavení embryonální laboratoře, takže si dítě můžeš taky udělat."

 

"Nemusím chápat a ani nechci. Jdu pracovat na lektvarech, rád bych se vrátil domů."

 

"Kde je vlastně to tvoje doma, Severusi?" Lucius se odtáhne a natáhne ruku k černým pramenům naproti sobě.

 

"Luciusi, nejsem na tom tak špatně, abych ti to musel říkat." Ruka je odstrčena a Snape se zvedne na nohy. Co nejrychleji odejde do laboratoře a začne dělat několik lektvarů najednou, aby se brzy mohl vrátit do teplé postele za svou láskou.

 

***

 

Severus se snažil celou další noc a půlku dne, aby dokončil dostatek lektvarů a ještě vysvětlil postupy Luciusovi. Po několika pokusech byl Malfoy schopný udělat obstojně i nejobtížnější a Snape si mohl oddychnout. Když odejde, nechá dítě v bezpečí a zdravé. Takové dítě znamená peníze a budoucnost.

 

Setká se s ním znovu po poledni u oběda. Vůně jídla mu tvoří sliny, nejedl už spoustu hodin. Polkne a sedne si na své oblíbené místo.

 

"Všechno je hotové, po obědě odejdu. Chtěl bych se domluvit na platbách."

 

"Samozřejmě, Severusi. Budu ti to pravidelně posílat na účet," Lucius se unaveně usměje a přimhouří oči. I přes vrásky okolo nich je stále sexy.

 

"Nezdá se ti, Luciusi, ta částka dost vysoká?" Narcissa rádoby nenuceně vezme kousek jídla z vidličky. Sedí stejně prkenně, jako před svou nemocí. Celá se vrátila do své nepříjemné role hostitelky vážené rodiny. Severus ji vlastně vyléčil a přesto není vděčná. Nediví se.

 

"Pravá Malfoyová nehledí na nějaký galeon, Narcisso. Severus si to navíc zaslouží!" Malfoy se snaží znít výhružně a přesto tiše, aby nevzbudil potomka ležícího ve zlaté postýlce mezi manželi.

 

"Ano, zasloužím si to. Nebo můžu vzít všechno zpět, nezapomeň, že celá procedura je mým výzkumem. Vím, kde má trhliny. Stačí říct, milá Ciss." Pro Snapea je jednoduché použít výhružný, po tolik let používaný, tón. Je účinný, Narcissa se oklepe.

 

"Ne, Severusi, to bys přece neudělal. Se vším souhlasím."

 

"Dobře, první splátku čekám do dvou dnů. A ještě chci zabalit jídlo pro dva na několik dní. Harry se bude muset zotavit. Laboratoř si beru s sebou hned po obědě."

 

Zbytek oběda proběhne v tichu, jen ke konci se milostivý malý Malfoy probudí. Lucius se skloní k dětské postýlce a konejší ho. Teprve díky tomu se Severus dozví, jak se dítě jmenuje. Lynx - rys.

 

Po jídle si Snape vezme do ruky velkou krabici s jídlem a dojde zpátky do laboratoře. Sklo a lektvary pečlivě uloží a zmenší tak, aby se vše vešlo do druhé krabice. Pak projde Malfoy Manor až ke vstupní bráně. Nemá zapotřebí se loučit. Za ochranou sídla se přemístí zpátky do svého ráje.

Čtvrtá kapitola

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

...

(Kaldora, 18. 4. 2008 23:39)

Co měli Severus a Lucius vlastně celá ta léta? Jistotu? Sex? Vztah? Mix všeho za smíchu Narcissy? A ona, vyspravená a v rovnováze - jen čekám, až záplata praskne... Těším se na to!

Jen poslední věta... přemístí se do ráje... hmf... prostě se mi to příčí, IMHO Severus ráj nenávidí :D

...

(Lilithka, 15. 2. 2008 11:08)

Mem, úplně jsem se vyžívala v představování si Luciuse, jak se od něj odráží barva lektvaru... To byl nádherný sen! Děkuji!

Rose, jj, mimi je na světě. No a mě bylo dobře, ale zase se mi to tak trochu vrátilo... Jestli bude tenhle rok pokračovat stejným tempem jako doteď, asi se zblázním :). Díky za kometnář!

Hlavně, že už je mimi na světě

(Rose, 15. 2. 2008 10:49)

Jsem ráda, že už to má Harry za sebou, jsem zvědavá co bude dál, je to fak moc zajímavá povídka.
Jinak přeju, aby ti bylo brzo líp, já teď taky pořád nějak postonávám.

...

(Memorin, 15. 2. 2008 0:07)

To je tak krásné Malfoyovské sousoší spolu se Severusem... Hm a jeho plán... :-D
*ďábelský úsměv*
Tak se tak sebe ptám, co vlatně zamýšlíš... víš, že já nikdy nebyla trpělivá a když vím, že tu máš další kapitolu nebudu dál okecávat a jdu číst.
Lil, znamenité!

...

(Lilithka, 14. 2. 2008 9:32)

Frox, ano, Severusovi se vrací to, co s Harrym kdovíjak dlouho (příští kapitola ví) necítil. Cissa rozhodně svým způsobem směšná je. Rezonance... pamatuješ si ji z fyziky? Příliš mnoho stejně dopadajících ran zničí i kámen. No a Lynx... i to má význam, jsem hrozná :D. Moc ti děkuji za komentář, mě by se v takovou šílenou dobu chtělo maximálně číst, ne ještě psát.

Wigy, díky! Vždycky mi imponovali ozubená kolečka!

Bilkis, přemístit ho se nechám ;). Jsem ráda, žes i přes všechny ty jedovatosti četla ;)

Blanch, taky si myslím, že to Malfoyové přehání až nezdravým způsobem, ale neměj hned Harryho ráda, nezaslouží si to nikdy ;). Děkuji za komentář.

No a ještě Vás chci upozornit, že se můj nestabilní zdravotní stav znovu dost zhoršil, tak budu hodně přibarvovat a snad mě rodinka nechá na pokoji. A psát. Sice budu muset částečně bakalářku, ale určitě i slash (je myslím jasné, čemu budu věnovat víc času ;) ).

prachy, prachy, prachy

(Blanch, 13. 2. 2008 23:33)

Mně se tahle Malfoyovic idylka prostě nelíbí :))
Nějak se mi tu nelíbí Cissa, její arogance a že si vlastně myslí, že je to dítě její, přitom na něm nemá podíl žádný. Strašně mě mrzí, že byl o něj Harry ochuzen...sakryš, já ho snad ještě začnu mít ráda...v poslední době mi nějak přirůstá k srdci :))
Snape je tak hnusně vypočítavý, až je to krása :)))

...

(Bilkis, 13. 2. 2008 6:00)

Přemístí se do ráje? Nádherné. Jen jestli ráj rájem zůstane. Stačí jediná vteřina a všechno je jinak... Tahle kapitola byla tak jemná i přes všechny ty jedovatosti, které v ní zazněly. Výborné!

=oD

(Wigy, 13. 2. 2008 1:16)

Nádherný!!! Všechno do sebe dokonale zapadá, Severus, dokonalý jako vždy, Narcissa, prostě mrcha - nemám ji ráda=oD a Lucík..., no co dodat? Vážně krásný...

...

(Frox, 12. 2. 2008 23:28)

Úžasná kapitola. Severusova hořkost plynule přecházející v důverně známý chlad a nakonec výhružka. Škrobenost Malfoyových je typická, směšná, ale zároveň - pokud jako obvykle stojím na straně Severuse - jdoucí na nervy a drásající zbytky citu.

V paměti mi překvapivě uvízla věta: "Nemusím chápat a ani nechci." Rezonuje mi v hlavě. Proč? To nevím...

Lynx - nápadité!