Jdi na obsah Jdi na menu
 


III. ČÁST - 4. Nikdy se nevrátit do reality

14. 2. 2008

Třetí kapitola

Doma najde Harryho ležícího v posteli a stále chráněného kouzly. Všimne si i rychle hýbajících se víček a prokleje se. Přejde blíž k němu, odstraní nepotřebnou magii a pohladí jemně zpocenou tvář. Z pláště vybere lahvičku a stříbrnou tekutinu nakape na prst. Potře jí rty, tuhé od dlouhého sevření čelistí. Je vidět, že je Severus otřesený tím, co vidí. Tím, co způsobil.

 

Harry se v duchu upne na teplé tělo sedící vedle něj. Myslí si přitáhne blízkou a ani si neuvědomuje, že Severus jeho dotek cítí. Ten sebou nejdřív vyděšeně cukne, ale když mu dojde o co jde, uklidní se. Tenhle projev magie, primitivní hledání ztracené duše, zná. Sám ji několikrát zažil. Pouto mezi rodiči a dětmi, mezi lidmi, kterým na sobě záleží. Harry ho mohl cítit ve chvíli, kdy místo něj umřela Lily. S Brumbálem se Snape shodl, že zrovna tohle byla ochrana proti Voldemortovi.

 

Severus odloží lahvičku, svlékne se a vklouzne pod přikrývku. Přitáhne si rukama mladé tělo. Harry se vzbudí a objetí opětuje.

 

"Co se stalo? Bál jsem se..." teplé slzy stékají až na rameno Snapea.

 

"Moc se omlouvám, musel jsem splést přísadu. Místo lektvaru kvůli jednomu testu, jsem ti dal něco, co tě tvrdě uspalo na dva dny. Taky jsem se bál."

 

"Vážně, Severusi? Mám tě moc rád!" Harryho rty se přitisknou na starší.

 

Harry si nepamatuje přesně, kdy se do Snapea zamiloval. Ale Severus mu všechno vysvětlil a podnikal s ním několik dlouhých měsíců nitrozpyt, aby obnovil jeho vzpomínky. Nepodařilo se a několik posledních let je pořád v nenávratnu. Naštěstí má Severuse a jeho vzpomínky.

 

Potter pochopil, že po škole několik let se Snapem spolupracoval na různých bojových strategiích, Severus ho doučoval nejen v lektvarech, ale i OPČM a černé magii. Z jeho vyprávění také věděl, že souboj mezi ním a Voldemortem proběhl nečekaně, když se ho pokusili unést Smrtijedi. Většinu z nich díky pokročilým kouzlům zneškodnil a nakonec musel zasáhnout sám jejich pán. V tu chvíli se k nim dostal Řád a souboj začal. Harry ze Severuse nedostal, jaká kouzla použili, ale je si jistý, že nic čistého to nebylo. Stačí, aby se svlékl a podíval do zrcadla. Na břiše a hrudníku má spoustu jizev různých tvarů. Od spálenin i ve tvaru říznutí.

 

Když bylo po válce, začaly prý soudy. Harry se jich musel zúčastnit, protože jako jeden z mála viděl skoro všechno, co Voldemort dělal. Zprostředkovala mu to jizva. Ale se soudy přišly i problémy, protože nikdo neuvěřil, že vzpomínky na posledních několik let až do porážky Voldemorta umřely se vzájemným poutem. Prý je schválně zamlčoval a kazil vyšetřování.

 

Z oslavovaného hrdiny, který byl automaticky zapsán do všech učebnic dějin kouzel, se stal nevděčný mladý spratek. Aspoň tak ho tituloval Denní Věštec už půl roku po smrti Voldemorta. Severus Harrymu ukázal patřičný výtisk, to, že šlo jen o podvrh, Pottere vědět nemohl.

 

Harry se prý nakonec rozhodl odejít z kouzelnického světa, ale nebylo to tak jednoduché. Ministerstvo na něj uvalilo speciální sledovací kouzlo, aby se nemohl nikde schovat. Opakovaně utíkal a opakovaně ho našli. Nakonec, protože se Severusem byl sblížený už několik měsíců před porážkou Voldemorta, přišli společně na řešení. Vymazat Harrymu znovu paměť, tentokrát od té doby, co poprvé po válce spatřil někoho z ministerstva. Nebylo to tak těžké, Severus byl výborný nitrozpytec a vůbec paměťový kouzelník.

 

Ještě v bezvědomí z náročného kouzla Snape přenesl Pottera do této chaty, kde několik týdnů spokojeně žijí. Všechno je nádherné, Harryho vysněné štěstí kazí jen noční můry.

 

Vzpomíná si na nějaké záblesky, dominuje mezi nimi tmavě zelený. Vždycky, když usíná málo unavený, nevyspí se. Naštěstí Severuse nemusí prosit, aby ho každý večer pořádně unavil.

 

"Severusi, proč jsme vlastně moje vzpomínky neuložily do myslánky?" napadlo Pottera po první dávce večerního unavování.

 

"Přece proto, že i v ní by zůstalo sledovací kouzlo."

 

"Tak proč jsme prostě nepřivedli ministerstvo na špatnou stopu?"

 

"Myslíš vložit vzpomínku do hlavy někomu cizímu? Zbláznil ses? Prostě to nešlo. Myslel jsem, že mi jsi vděčný. Zachránil jsem ti život!" Snapovi je nepříjemné bavit se o tom, vždyť všechno vysvětlil a navíc vyrobil několik falešný důkazů. Je přece hloupé, že to Potter nemohl pochopit. Začala se u něj taky hlásit únava. Za poslední dva dny udělal hodně práce a ještě ten šok po příchodu domů... prostě je vyčerpaný.

 

Severus vstává a jde do kuchyně pro obvyklý večerní čaj. Tentokrát přidá víc než tři lžičky bezesného spánku, protože nemá náladu na milování. Hrnek strčí Harrymu do ruky a prázdný ho položí vedle postele na malý stolek. Lehne si a obejme mladého nebelvíra. Spokojeně ho uloží do svého náručí a usne.

 

Harrymu to trvá jen o chvilku déle, je rozrušený z toho, že Severuse rozčílil. Strach z hrozného snu, který měl v bezvědomí, se zhmotňuje. Co když ten zelený záblesk byla smrtící kletba, která mu jeho lásku vezme? Co když je i to jak je spokojený jen sen? Sny se přece brzy rozplývají... Zvlášť jemu. Věřit je přepych.

 

***

 

Oba se vzbudí až před polednem, Harry vlivem lektvaru, Severus potřebuje načerpat sílu. Chvilku jen leží a mazlí se, užívají si přítomnost toho druhého. Potom Snape vstane a z kuchyně donese na talířích jídlo. Ohřívacím kouzlem ho upraví a spokojeně se dívá na mladíka v posteli. Sice je od něj umazaná pokrývka a omáčka mu stekla na bradu, ale stejně se Severus věnuje víc pohledu na něj, než jídlu. Když odnese svůj nedojedený talíř a donese malinový desert, Harry se na něj hladově vrhne.

 

Když jsou oba talíře prázdné, Severus je hůlkou pošle do dřezu v kuchyni. Natáhne se k Harrymu a skloní do jeho klína. Z talíře se mu tam zatoulala malina a zdá se, že Harry si jí nevšiml. Jazykem ji obkrouží, nabere a vtáhne do úst. Spolkne ji a rty se přisaje na místo, kde ležela. Vsaje kůži a skousne zuby.

 

Na bradu mu zatlačí napůl vzrušený penis. Severus pohne krkem a zatlačí svým ohryzkem na tupou špičku údu. Jemně tak přes něj přejíždí a dívá se vzhůru, do očí milence. Po chvilce se zvedne, ale jen proto, aby si udělal větší pohodlí. Lehne si na břicho a tváří se vnoří do černých chloupků v rozkroku. Rukou podebere varlata a jazykem olízne odhalené ohanbí. Harry se začne vzrušením třást a vzdychne. Prohne se a cíleným tlakem vjede do pootevřených úst.

 

Snape už zná dobře erotogenní místa svého milence, zuby po nich přejede a rozevře rty ještě víc, aby se do nich tloustnoucí penis vešel.

 

"Severusi, vezmi si mě, ano?" Bez lubrikantu trvá o trochu déle, než je Harry připravený. Když do něj Snape konečně vstoupí, vzdychá a křičí neslušná slova, přesně tak, jak to Severus miluje. Oplácí mu tvrdými přírazy a posílá erekci do žhavého těla čím dál rychleji.

 

Je tak unešený z emocí, které cítí, že se málem zapomene natáhnout pro hůlku a říct neverbální kouzlo. Příjemný pocit plnosti v konečníku Harryho postrčí k vyvrcholení.

 

***

 

Potter zkušebně vysune špičku jazyka a upře pohled na zamatlanou vařečku v úrovni jeho úst. Nakonec se přemůže a omáčku ochutná. Zašklebí se. Severus už před chvílí vstal, respektive ho vzbudily zvuky vycházející z místnosti, kde vařili. Teď stojí mezi futry a usmívá se. Cítí pach spáleniny (a nebude to jen spálené jídlo, ale i nějaký hadr) a navíc příliš silnou křenovou vůni. Ne, z téhle kombinace asi nebudu dobrý oběd.

 

"O co se dneska snažíš?"

 

"Dostal jsem chuť na křenovou omáčku. Ale nějak se mi nepovedla." Severus si mladíka prohlédne lépe. Je nazelenalý a vůbec nevypadá, že by se dost vyspal.

"Děje se něco, Harry?" Snape přejde ke kotlíku a jen podle čichu mu je jasné, kde se stala chyba. Přilije všechen zbývající masový vývar, přihodí tymián a lžičku soli.

 

"Je mi na zvracení."

 

"Snad ne z mojí společnosti." Osm zamíchání vlevo a omáčka se zbarví do světle krémové barvy.

 

Severus vypne oheň, aby křen neztratil chuť a otočí se. Doteď si ze všeho dělal legraci, ale takhle zblízka je vidět, že to vtipné nebylo.

 

"Běž si okamžitě lehnout, donesu ti oběd." Potter se nebrání, cítí se unavený a jako hadrová panenka.

 

Lehne si do postele a nechá se obsloužit.

 

Během jídla, položil si talíř na stůl ve stejné místnosti, Severus zběžně prohodí...

 

"Budeme mít dítě, Harry." Nechápavý zelený pohled se střetne s protepleným černým. Ano... Snapeovi zatím vše vychází podle plánu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

...

(Kaldora, 18. 4. 2008 23:51)

Ach Lil, věděla jsem to! Nejen že je Severus génius lektvarolog, ale on je dokonce i génius kuchařský!! Jak jsem mohla pochybovat!? *blush*
A jen osten lži a nepravých vzpomínek dává tušit nějakou další zradu...
Zradíš?

...

(Lilithka, 18. 2. 2008 13:58)

Křenovou omáčku jsem vařila ve čtvrtek rodičům, takže jsem si ji odvezla i do Brna. Frox, nevěřila bys mi, ale po čtvrtém křenovém obědě mi bylo špatně... křenovku nechci aspoň rok vidět!


Frox, já jim to štěstí vlastně ani nakonec kazit nechci... Co se ale dá dělat, než pokračovat dál?

Blanch, hm, ale tuhle výjimečnost znova nedopustím, už takhle mi přišlo, že se strašně opakuji. Ale kvůli pointě to jinak nešlo. Díky za komentář.

:))

(Blanch, 17. 2. 2008 21:47)

:)) Chudák Harry..on je normálně mašina na děti..taková továrnička na vyjímečnost :)))
Ten Severus je ale liška podšitá :))
To je fakt úžasné :)

A ještě dodatek...

(Frox, 16. 2. 2008 13:10)

Primitivní hledání ztracené duše, Lil. To je krásná nová představa magie;-)

...

(Frox, 16. 2. 2008 13:07)

Tahle kapitola tak krásně pozvolně plynula... celá Severusova zástěrka minulosti je poměrně krutá, ačkoli pro lásku se musí leccos podniknout... ale ten konec! Naprosto mě odrovnal! Už u té křenové omáčky (kterou jsem mimochodem obědvala ve středu:-)) jsem si říkala, jestli je všechno v pořádku. A potom se vyplnila má nejobávanější tužba - Severus a Harry budou mít potomka... Tahle povídka je skutečně nefalšovaný Mpreg:-) A mimochodem: Já jim to z celého srdce přeji, protože oba si to po tom všem zaslouží. Doufám, že jim to štěstí nezkazíš příliš brzy...?

...

(Lilithka, 15. 2. 2008 11:14)

Memorin, těším se na mail, nejsem si úplně jistá, jestli ti taky jeden nedlužím, ale mrknu se :D. Sice jsem ji ještě nedopsala, protože mě napadají nové a nové myšlenky, které by se sem hodily, ale další kapitola je skoro hotová... tak snad o víkendu.

Bilkis, auau, a já si myslela, že vteřinovka je hnus :D. Hm, máš pravdu, proti nařčení, že bych napsala uslzený happyend, bych se musela ostře bránit.

Rose, dobře je pojem relativní a ono někdy i špatně může být dost dobře, že... tak uvidíme ;).

Děkuji za komentáře, v téhle hnusné době je to takové to světélko v temnotě, o kterém psala Psí Hvězda...

Tak to je hustec:)))

(Rose, 15. 2. 2008 11:00)

Nečekala jsem, že bude Harroušek znovu v tom.
Hlavně jim držím palce, aby vše dobře dopadlo.

...

(Bilkis, 15. 2. 2008 6:14)

Já tedy nevím, jak drží na patře, ale jednou jsem si s ním slepila prsty... A můj nejmenovaný rodič si ho spletl s pastou, takže měl veselé ráno! :D

Já jim to štěstí přeju, samozřejmě! Jen jsem tím chtěla vyjádřit to, že nevěřím tomu, že by tahle povídka skončila uslzeným happyendem!

Mem, chci, chci, chci! :)

...

(Memorin, 15. 2. 2008 0:18)

Jak bych mohla přát štěstí… jak jsem říkala na fanu, Bilkis je jedna ze tří, která mě naučila mít ráda pár Severus/Harry, no můžeš hádat, kdo je další? :-D Těžké řešení, že?
Tvé umění je nepředvídatelné a troufám si říct, že je tato povídka… pozitivní?
Hm, uvidíme… Nutně, ale opravdu nutně potřebuji novou kapitolu. Pokud vím, říkala jsi, že je napíšeš dopředu, vydařilo se?
*nevinně se umívá*

Ženiální!!!
Geniální... Severus, povídka i Lilithka!

Slibuji, že do mailu přidám i onu Symfonii od Beetovena. Měla bych to vzít jedním vrzem, Bil, chceš ji také?

...

(Lilithka, 14. 2. 2008 21:42)

Bilkis, mám Severuse velice ráda a pár chvil absolutní spokojenosti si určitě zaslouží :D. Ptala jsem se nejmenovaného rodiče, jak drží lepidlo na patře. No, nasmála jsem se nejen tvojí představě, ale i rodičovskému výrazu, díky!

Severino, porodní banka mě dostala. No, výstižné to asi bude :D.

Vy jim normálně to štěstí nepřejete! :DDD

ichichi

(Severina, 14. 2. 2008 21:16)

Ha ha hahahah... z Pottera je teď porodní banka:)) ale že zrovna Severus chce vřeštící dítě, i když když bude výjimečný tak bude třeba i výjimečně hodný, a když ne myslím, že Severus se všema těma lektvarama si hravě poradí.... teď už jen čekám, kdy se to zvrtne

...

(Bilkis, 14. 2. 2008 14:49)

Je to nářez! Sakra já z toho nemůžu. Ten plán je tak Snapeovský! Nejdřív si pěkně všechno jako nejlepší přítel vyzkoušet na Malfoyových, kteří jsou taky jen figurkami, na kterých vůbec nezáleží, a pak zbouchnout Harryho. Změnit mu život. Z nezávislého člověka udělat závislý uzlíček, který se nemůže odpoutat, přetvořit ho k obrazu svému. Svojí lásku udělat dokonalou. Ale je to možné? Bude po tom všem Severus absolutně spokojený? Nebude mu tam něco chybět? Něco, co dělalo tu posedlost posedlostí? Co dokázalo rozbušit srdce v nezkrotném rytmu... jinými slovy - má to po čem toužil, ale jak dlouho mu to bude stačit?

Je to prostě vybroušené! Propracované do nejmenšího detailu a drží mě to u sebe jako drží lepidlo na zubní náhradu u patra...