Jdi na obsah Jdi na menu
 


Osobní závěr

3. 3. 2008

Zvláštní, co všechno může člověk na internetu nalézt. Přátelství... i když takové to bez setkávání a zbytečného tlachání, bez fyzického kontaktu. Stačí, když se najde někdo, komu můžu napsat cokoliv, svěřit se a on mě pochopí. Jsou prostě důležitější věci, než dívat se navzájem do očí... no, nepíše se mi to snadno, tak to nebudu zaobalovat.

Tahle povídka byla věnována:

Kaldoře, za to jaká je a za to, že její povídky (a zvláště ty sněhové) mě donutily psát a zveřejňovat. Jsem ráda, že tě mám.

Khurrem, protože i když se občas všechno nezdá barevné, s ní si stejně uvědomím nové odstíny.

Lady S, díky které jsem spoustu věcí pochopila a vím, že bez ní by to nešlo.

Lauře, heh, co dodat, že? Prostě Laura, nechutně pozitivní osůbka, se kterou jsem trávila chvíle v brněnských hospůdkách... je to tak dávno a přesto jakoby to bylo včera.

Memorin, existují totiž hvězdy jasnější, než bývají jiné. Existují lidé, kteří nejsou docenění většinou, ale pro některé znamenají nejvíc. No a přesně tak existuje Ona.

+++

Vzpomínáte si ještě, jak jsem vložila první článek týkající se políbení? Můj pohled na povídku a věnování. To je 71 dní. Povídka má nakonec jen 48 stránek, myslela jsem, že bude ještě o dvě stránky delší, ale nakonec se nepovedlo.

Úhel pohledu, kterým jsem na ni nahlížela, se změnil. První část PWP nahradilo MPreg, může za to Leticie. Možná ji znáte, byla na "starém" fanu a překládala povídku Černý a bílý, nebo tak nějak. Je to bohužel nedokončené, ale přesto jsem si ji skoro zamilovala. Když jsem od ní převzala nápad, netušila jsem, že se s MPreg roztrhne pomyslný pytel.

Víte, snažila jsem se, aby byla zachovaná autenticita povídky, zkusila jsem mnohé, co v ní píšu, jen proto, abych vám nelhala. Ale těhotenství k tomu opravdu nepatří ;).

Trochu odbočím... poslední kapitola druhé části se jmenuje Pochopení políbení. Pochopili jste? Je hloupé se ptát, vím.

Potom třetí část. Člověk si naivně myslí, že třeba s novým rokem se všechno změní. V lepší. I já jsem tuhle chybu udělala. Přestože vím, že za pár měsíců mi nynější problémy budou připadat malicherné, celou poslední část se v nich plácám. Myslím časové údobí, ve kterém je psaná. Doufám, že se to na ní moc neodrazilo.

Možná jste si všimli také toho, že má konec podobný s Otrokem a obětí. Nemohla jsem to napsat jinak, bohužel.

No, abych přestala nesmyslně psát... děkuji každému za čtení, za komentář, za účast i mlhavou myšlenku. Děkuji, protože díky čemu jinému je autor autorem? Díky čemu jinému můžu být Lilithkou? Pro co jiného má důvod doufat, že smrt skolí i ty obyčejné...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

smrt

(jaroslav.24@email.cz, 16. 8. 2011 16:19)

Vždyť smrt je pouhý počátek a čas jsou pouhé dvéře.Přál bych si zemřít na skoušku,ale jsem neuvěřitelný slaboch.Ale ano doufám ve smrt,někdy,často,skoro pořád. Musíš věřit LIL a bude líp.
Jinak je to pěknéé

...

(Kaldora, 16. 3. 2008 21:07)

Před časem jsem měla pocit, že dostávat dárky je sice prima, ale že to není tak docela ono.
Kdyby se tak ukradly... byla by to větší sranda.

A tak si teď jdu ukrást, Lil, veřejně. Kradu si kousek z tebe, přestože jsi nám, mně tuhle povídku dobrovolně darovala.

A ať tě stála tahle povídka cokoli, ať jsi kradla nebo dávala, vím, že na ni nezapomeneš stejně tak, jako nezapomenu já. Ukradla jsem si to.

A víš co? Smrt skolí všechny. Jen každého trochu jinak. Mě skolí s vědomím, že jsem znala jednoho "obyčejného" člověka, který pro mě neobyčejně moc znamenal...

Nebudu děkovat.
Vzpomenu si a... znovu začneme od začátku... A k....

...

(Memorin., 7. 3. 2008 18:31)

Je mnoho různých políbení a mnoho různých lásek…
A já si neodpustím neposlat…
:-*
Děkuji!

...

(Frox, 3. 3. 2008 20:55)

Doufat ve smrti? Ve vysvobození? Vždy je pro co žít. I v područí tyranů, i v okovech těch, kteří nechápou, i pod bičem nepřátel. Protože všechno zlé je naší cennou zkušeností. Poznáním zla se stáváme lepšími. Naivita? Možná. Ale ty jsi jednou z těch výjimečných, které si nezaslouží smrt.

Chci, abys věděla, že ti držím všech osm palců!