Jdi na obsah Jdi na menu
 


Za svou láskou

12. 2. 2008

Severus miloval svůj kotlík. Ten první, co mu kdy matka koupila. Cínový malý kotlíček velikosti dvě, za ta léta otlučený a na několika místech téměř prodřený. Vztah k němu se tvořil několik desítek let, ale prvopočátky se datují ještě do jeho dětství.

 

Když malý kotlík ležel na pracovním stole v jeho pokoji u rodičů a překážel otci, zaplachtil si často vzduchem. Dopadl s dutým nárazem a pak se většinou ještě jednou přetočil a doprovodil to tichým dung.

 

Když malý kotlík vítal přísady a nechal je v sobě kypět a mísit a vařit, měl nezaměnitelnou vůni. Ne jako ostatní obyčejné kotlíky spolužáků, ale specifickou svoji. Severus ji nedokázal přesně identifikovat.

 

Když malý kotlík cestoval mezi jeho zavazadly vlakem, autem nebo na koštěti, tiskl ho k sobě vroucně a bál se, že ho ztratí. I strach ho přivázal neviditelným poutem k jeho duši.

 

A potom malý kotlík chmatal po dalších a dalších výrůstcích osamocení v černé duši. Severus přesto potřeboval jen jeden záblesk zelených očí, aby byl malý kotlík odvržen z piedestalu prvenství.

Třetí kapitola

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

...

(Kaldora, 18. 4. 2008 23:31)

Ach kotlíku, milovaný kotlíku... jak mě bolí srdce pro tvé ošoupané stěny... zradil tě, zradil pro oči zelenooké sirény, její steny...
:D
Odlehčení, které pomohlo nejen povídce, ale předeveším (sobecky) mně. Díky.

...

(Lilithka, 19. 2. 2008 19:20)

Beru to jako dobrou připomínku! Jsem ráda, když mi něco kdokoli vytkne. Jen tak se snad můžu zlepšovat. :)

...

(Ice, 19. 2. 2008 19:16)

Lil, to neber jako kritiku. Mně se to kecá, když nic nepíšu. :)

...

(Lilithka, 15. 2. 2008 11:10)

Ice, máš asi pravdu, ale měnit to už nebudu ;). Ono je těžké psát tuhle povídku i proto, že jsem ji věnovala všem, kteří mě obvykle betují...

Memorin, hm, zdokonalovat se ještě musím, ale snažím se. ;)

Rose, to jsem ráda.

Krásné:))

(Rose, 15. 2. 2008 10:51)

Tolik to Sevíka vystihuje.

...

(Memorin, 15. 2. 2008 0:08)

Miluji tvé precizní popisy!
Které neustále dovádíš k k dokonalosti!

Pěkné

(Ice, 13. 2. 2008 17:23)

Bylo to hezké. Jen bych možná místo slova "identifikovat" ve třetím odstavci použila "definovat". Ale je to jen můj názor.