Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lady Fuckingham

20. 5. 2007

Celá povídka je stylizována jako dopis jistému Waltrovi od postarší zámožné ženy. Beatrice Fuckinghamová žila svůj život prudce a netajila se svojí nymfomanií a neustálými myšlenkami na sex. Oscar Wilde v mnohých příbězích popisuje její náruživost a s až překvapující otevřeností popisuje milování nejen mezi ní a muži, ale zatahuje ji i do hrátek ryze ženských a mužských.

 

Tak například, k masturbaci se dostala ve dvanácti letech na přísné internátní škole pro mladé dámy. Její spolubydlící Alice ji zasvětila velice ochotně a představila jí i své přátele. Tak se stalo, že jako dívenka uměla dokonale ližbu, pracovat s umělákem a další sexuální metody.

 

Kdo by se tedy divil, že uchvátila každého, ženu i muže? Zvlášť zajímavý je jistý Amorózní kroužek, na jeho založení se ona sama podílela jako třináctileté děvče. Při jeho založení přišla o panenství s bratrem své spolubydlící, Frederikem. Tady si dovolím krátkou citaci:

 

Rukama mi šmejdil po celém těle, cítila jsem jeho tuhý pyj mezi našimi nahými břichy, ale přestože jsem byla nesmírně vzrušená, stále jsem předstírala, že spím, a nechala jsem ho, aby si dělal co chce.  Jeho ruka nahmátla mou štěrbinku a jemně mi mnula poštěváček. Pomalu se na mne převalil a já jsem cítila, jak navádí žalud na patřičné místo. Byla jsem tak vzrušena, že jsem se neubránila orgasmu; náhlý výron mu skropil pyj i ruku milostnou rosou.

„Ta potvůrka vlhne i ve spánku,“ mumlal si pod vousy. „Tyhle holky snad masturbují jedna druhou.“ Poprvé mne políbil na rty a jeho tvář byla hebká jako tvář dívky.

„Ach, Alice,“ šeptala jsem jako ve spánku, „dej mi tu svou klobásku, strč mi ji tam, drahoušku“ A přirazila jsem na jeho trčící pyj. Přirazil také, ale potlačila jsem bolestný výkřik a objala ho ze vší síly.

 

Beatrice se postupně stává dokonce zachránkyní nudného manželství, když naučí manžela (mimochodem je právě několik dnů vdova po jeho bratru, kterého spolu se dvěma pážaty umilovali ke smrtelnému vyčerpání) dovedně šounit.

 

Celá povídka je plná nevázaného sexu, životních osudů i tragédií, která vrcholí právě v postavě Elisabeth. Když se konečně zamiluje do Waltera, je její tělo natolik zničené prožitým životem, že je odkázána na vozíček a jeho pomoc. O jeho ptákovi může jenom snít.

 

Příběh končí slovy:

Pokud vůbec je na tomto světě nějaká požehnaná hodnota, pak to není nic jiného než povedená šoustačka.

Amen! Už mi poslední péro padá z ruky…

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

...

(Elli, 8. 3. 2010 23:32)

Jen taková maličkost, tu Knihu nenapsal Wilde i když pod jeho byla v čechách nějaký čas vydávána... Autorem je Sebastian Melmoth a těžko říct, co je pravdy na tom, že to byl pseudonym právě O.W.

kvalitní čtivo :)

(Blanch, 14. 9. 2007 14:54)

Lilith :) Sežeň si ještě někde Lolitu.. a ještě vím o jedné knize, která je pervezrnější..ale nevzpomenu si na jméno autorky..zeptám se ségry, pokud chceš, ona ji četla, já se na ni pak chci vhrnout taky, až dočtu Sodomu :)

Bestie v sametu

(Lilithka, 25. 5. 2007 8:24)

Budu mít brzy narozeniny, dostanu Bestii v sametu a doufám, že i něco dalšího. Takže mi to na chvíli vystačí, když připočítám stastránková skripta. Každopádně tipy se vždycky hodí...

hihi

(O-Ren, 24. 5. 2007 22:14)

To záleží na tom, co je pro tebe zajímavé:-)Taky se ted učím na zkoušku a únik ke knížkám je moje droga. Teď jsem se vrátila ke klasice-Spalovač mrtvol:-)Ale dočetla jsem Klub rváčů-Chuck Palahniuk.Skvělé čtení, protkané anarchií:-)Anebo Justina a Julietta- Markýz de Sade...ichichi taky fajn.

Ahoj

(Lilithka, 24. 5. 2007 16:40)

Nemás treba jeste nejakou zajimavou knizku na precteni? Mam ted hodne zkousek, tak se potrebuju mit na co vymlouvat :D.

Ano, ano:-)

(O-Ren, 23. 5. 2007 19:04)

Četla jsem několikrát. Vřele doporučuji:-)

 

Portrét